aktualnościkoncertywakacje 2018wydarzenia

III Noc bluesowa

GCAK zaprosiło na muzyczną inaugurację jesieni i kolejne cykliczne wydarzenie kulturalne pt.”III Noc Bluesowa w Sulbinach”. Podobnie jak w roku ubiegłym, impreza odbyła się w czwartek (27.09.2018) i złożyły się na nią dwa zróżnicowane stylistycznie koncerty, jeden akustyczny z przewagą muzyki polskiej, drugi z gwiazdą zza oceanu.

Blues z rodem Polskiej Ziemi

Wieczór rozpoczął Maleńczuk Trio, w składzie:

  • Janusz Maleńczuk – wokal / instrumenty perkusyjne Andrzej „Smukły”
  • Maleńczuk – gitara akustyczna
  • Tomasz Rogalski – saksofon tenorowy

W repertuarze usłyszeliśmy m.in. standardy i ballady bluesowe w autorskich aranżacjach, w tym piękne polskie piosenki, znane nie tylko wytrawnym miłośnikom bluesa.

Ognisty blues z gorącej Brazylii

W nieco odmiennym klimacie utrzymany był drugi koncert, który z pewnością dostarczył dużo pozytywnej, latynoskiej energii, głównie za sprawą gościa z Ameryki Południowej. Big Gilson – bluesman pochodzący z Brazylii, wirtuoz gitary, wokalista, kompozytor. Ognisty blues Biga Gilsona, czerpiący z tradycji brazylijskiej i karaibskiej budzi zachwyt na całym świecie. Artysta od 15 lat koncertuje regularnie w USA, Kanadzie, Ameryce Południowej i Europie. W swym rodzinnym kraju nagrał 13 longplayów, z których ostatnia – SENTENCED TO LIVEING wydana przez Top Cats Rec. i Music Avenue, dystrybuowana jest na wszystkich kontynentach, zbierając entuzjastyczne recenzje!

We współpracy z najlepszymi

Big Gilson jest regularnie zapraszany do współpracy przez najznakomitszych muzyków na całym świecie i często otwiera koncerty takich gigantów jak: B.B King, Lonnie Brooks, Magic Slim, Saffire, Walter Wolfman, Washington, Johnny Winter czy Buddy Guy. Podczas polskiej trasy koncertowej towarzyszyli mu: Łukasz Gorczyca na gitarze basowej i Tomasz Dominik na perkusji.

Wstęp na koncert był bezpłatny. Na miejscu można było nabyć napoje oraz przekąski.

Joanna Kalinowska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *